دانلود پاورپوینت درد و عوامل ایجاد کننده درد pain


در حال بارگذاری
۲۰ فروردین ۱۳۹۷
پاورپوینت فارسی
1 مگابایت
22 اسلاید
۷۷۰۰ تومان
خرید

پاورپوینت درد و علل آن (the pain) ، پاورپوینت آماده فارسی است که در ۲۹ اسلاید می باشد و در این وقت از سایت جزوه فارسی آماده دانلود شما فرهیخته گرامی می باشد. این پاورپوینت بسیار منظم تایپ شده و برای مطالعه و پرزنت کلاسی و دانشجویی یا سمینار عالی می باشد. در ادامه برخی از عناوین این پاورپوینت درد را با ذکر خواهیم کرد.

پاورپوینت درد مدیریت درد در پرستاری فیزیولوژی درد pdf مدیریت درد pdf فیزیولوژی درد گایتون روش های کنترل درد میگرن ppt

درد چیست و علل آن

بروز پدیده ی درد از برخی تبادلات شیمیایی و تغییرات ناشی می شود که نتیجه واکنش سه بخش عمده در بدن می باشد. این نواحی شامل اعصاب محیطی ، نخاع و مغز می باشد که هر یک نقش عمده ای در پیدایش آن دارد.

حس درد در واقع پاسخی برای مطلع کردن و اخطاری ناشی از وجود صدمه ای برای بدن می باشد. درد دارای تاثیری قوی است و تحت کنترل قوی بدن و بخصوص مغز می باشد. حس آن عمدتا از پوست آغاز می شود و تحریک گیرنده های ویزه ای در پوست موجب بروز این احساس می شود.

منشا درد

 1. درد پوستی یا سطحی : معمولا پوست و یا بافت زیر پوست را گرفتار می سازد. مانند بریدگی ناشی از لبه تیز کاغذ
 2. درد عمقی جسمی : از تاندون ،لیگامان ، استخوان، عروق خونی و اعصاب سرچشمه می گیرد. مانند پیچ خوردگی قوزک پا
 3. درد احشایی : از اندام های بدن مثل قفسه سینه ، سر و شکم منشا می گیرد. درد ممکن است به محلی دور تر از منشا اصلی آن منتشر شود . مانند دردناشی از آنفارکتوس
 4. درد روحی : گاهی نمی توان برای درد منشا جسمی پیدا کرد ولی می تواند به شدت درد جسمی باشد. مثل سردردهای عصبی

برخی از عناوین پاورپوینت درد

در پاورپوینت درد ، به تعاریفی و منشا درد پرداخته شده است. انواع درد ،  وظایف درد ، نواحی موثر در پیدایش درد،گیرنده های درد ، اعصاب محیطی،نخاع،مغز،درد حاد، درد مزمن ، برخی دردهای مزمن ،تعدیل درد، تحمل درد ، اقدامات تسکینی درد برخی عناوینی هستند که در این پاورپوینت ۲۲ اسلایدی بدان ها پرداخته شده است.

راهنمای دریافت پاورپوینت درد

برای دریافت می توانید از دکمه خرید در بالای این مطلب و یا دکمه سبز رنگ خرید زیر ، اقدام به پرداخت نمایید. پس از پرداخت آنلاین در محیطی امن و توسط کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب، لینک دانلود بلافاصله برای شما فرهیخته گرامی فعال و قابل دریافت خواهد شد. ضمنا هر مشکل یا سوالی قبل یا بعد از خرید برای شما به وجود امد می توانید از طریق روش های ذکر شده در بخش پشتیبانی با ما تماس بگیرید . قیمت فایل نیز در بالای این محتوا ذکر شده است.

خرید

برخی جستارها برای این پاوپوینت : پاورپوینت درد مدیریت درد در پرستاری فیزیولوژی درد pdf مدیریت درد pdf  روش های کنترل درد .

  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.قدردان اعتماد شما هستیم.