دانلود رایگان پاورپوینت آماده بهداشت محیط مدارس


در حال بارگذاری
۱۹ دی ۱۳۹۶
پاورپوینت
684 کیلوبایت
42 اسلاید
رایگان

تعلیم و تربیت در شرایط ایمنی، بهداشتی و برخوردار از خدمات بهداشتی درمانی یکی از حقوق مسلم فردی و اجتماعی دانش آموزان می باشد.از دیدگاه بهداشت محیط مدارس ، مکان مدرسه که در ان تعلیم و تربیت کودکان صورت پذیرفته و شخصیت اجتماعی و روانی آنها ساخته می شود، باید نیاز های جسمانی و روانی دانش آموزان به ویژه بهداشت و سلامت آنها را تامین کند.

اصول کلی بهداشت محیط مدارس

اصول کلی بهداشت محیط از قبیل تهیه و تامین آب آشامیدنی ، دفع صحیح فاضلاب و زباله، تامین حرارت، نور و  تهویه مناسب ، مبارزه با حشرات و جوندگان در تمام مدارس از ضروریات بهداشتی محیط های آموزشی است. به همین دلیل است که بهبود بهداشتی در محیط های آموزشی همواره باید در برنامه ریزی های آموزشی در اولویت قرار گیرد.

بهداشت محیط مدارس,حفظ نظافت و بهداشت محیط مدرسه بهداشت محیط مدارس ppt بهداشت محیط مدارس pdf چک لیست بهداشت محیط مدارس محیط مدرسه باید چگونه باشد آیین نامه بهداشت محیط مدارس مقاله بهداشت مدارس

برخی نکات مهم در پیشگیری از سوانح و ایجاد ایمنی در دانش آموزان

 • کانال های روباز آب و فاضلاب اطراف مدارس که در مسیر تردد دانش آموزان قرار دارند باید بر اساس استانداردهای ایمنی اصلاح و تجهیز شده باشند.
 • مدارسی که نزدیک بزرگراه ها هستند باید زیر نظر کارشناس راهنمایی و رانندگی و اداره راه و ترابری نرده کشی و به گونه ای زنجیر کشی و تابلو های مربوطه برای کنترل سرعت رانندگان نصب گردد و دانش آموزان آموزش لازم را جهت عبور از بزرگراه بدانند.
 • مدرسه باید خارج از حریم کابل های فشار قوی برق ( هوایی با زمینی ) خطوط اصلی و فرعی گازرسانی ، پمپ بنزین، محل عرضه و فروش کپسول های گاز، انبارهای مواد محترقه، منفجره ، ترکیبات شیمیایی،کاغذ،پارچه،لاستیک،چوب و الیاف بافت و غیره بوده و نیز در مسیر حوزه های آبریز فرعی و اصلی رودخانه واقع نشود.
 • خرید و فروش و انجام بازی ها با ترقه و سایر مواد آتش زا در مدرسه و اطراف مدرسه و در مسیر مدرسه و خانه توسط دانش آموزان ممنونع است.
 • میز های آزمایشگاه باید به نحوی باشند که نسبت به حرارت و مواد شیمیایی مقاوم باشند.
 • هرگز مواد شیمیایی آزمایشگاه نباید در ظروف سرباز قرار گیرند و باید مطابق با استاندارد های آزمایشگاهی در محل مناسب قرار گیرند.
 • و غیره

دریافت رایگان پاورپوینت آموزشی بهداشت محیط مدارس

تنها بخش بسیار مختصری از پاورپوینت آماده رایگان بهداشت مدارس رو خدمت شما در بالا آوردیم. شما این پاورپوینت رو میتونید به رایگان از وب سایت جزوه فا دانلود و جهت مقاصد آموزشی ازش استفاده کنید. امیدوار هستیم که اشتراک مفیدی در زمینه بهداشت محیط مدارس برای شما باشد.

این پاورپوینت آماده بهداشت مدارس در ۴۲ اسلاید فارسی قابل ویرایش می باشد.

  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.قدردان اعتماد شما هستیم.