نسخه خوانی در داروخانه و آموزش روش های یادگیری مخصوص علاقه مندان

نسخه خوانی در داروخانه که با عنوان های مختلفی مثل نسخه پیچ داروخانه و یا تکنسین داروخانه نیز شناخته می شود. این روز ها علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است.نسخه خوانی در داروخانه مهارتی است که در ابتدا علاقه شما را به این مهارت می طلبد. و در مرحله بعدی دانستن اصول و اطلاعاتی از جمله داروشناسی. در این تایپک از جزوه فا قصد داریم تا شما رو با انواع روش هایی که می توانید نسخه خوانی در داروخانه را یادبگیرید آشنا کنیم.

نسخه پیچی داروخانه,نسخه خوانی داروخانه,نسخه پیچ کیست,روش های اصولی نسخه خوانی در داروخانه,جزوه نسخه خوانی در داروخانه,فیلم نسخه خوانی داروخانه

دوره های نسخه خوانی در داروخانه

دوره ها یا بعبارتی کلاس های نسخه پیچی در داروخانه توسط موسسات مختلفی در سراسر کشور برگزار می شه. در این دوره ها اصول مقدماتی ،داروشناسی و سایر اطلاعات لازم حهت فراگیری نسخه خوانی آموزش داده می شود.هزینه شرکت در دوره های نسخه خوانی نیز متفاوت می باشد و بسته به سرفصل های دوره و مدت زمان دوره و همچنین نوع موسسه میتونه بین ۴۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان باشد.این دوره ها که معمولا در مدت زمان ۲ الی ۴ ماهه برگزار میشه هفته ای ۲-۳ جلسه را شامل می شود. باز این مورد نیز ممکن است بسته به نوع موسسه آموزش نسخه خوانی متغیر باشد. و نهایتا در پایان دوره های تکنسین داروخانه ، آزمون نهایی از مباحث مطرح شده اخذ و در صورت قبولی در آزمون ، مدرک (گواهی) شرکت در دوره نسخه خوانی اعطا می شود.

دوره های تکنسین داروخانه توسط موسسات مختلفی همچون جهاد دانشگاهی، انجمن علمی پرستاری ایران ، موسسه فنی و حرفه ای و غیره در شهر های مختلف برگزار می شود.

پاسخ به سوالات متداول درباره تکنسین داروخانه

  1. بازار کار تکنسین داروخانه : بازار کار نسخه پیچی نیز به نظر مثل سایر مهارت ها در حد اشباعه ولی این دلیل بر نبود کار در این رشته نیست. بلکه افرادی که دارای مهارت بالا باشند میتوانند در صورت نیاز دارخانه ها براحتی جذب شوند.
  2. داشتن مدرک جذب در داروخانه را قطعی می کند؟ داشتن مدرک نسخه خوانی صرف پذیرش از طرف داروخانه نیست بلکه آنچه که برای یک داروخانه و شغل نسخه پیچی مهمه داشتن مهارته نه گواهی شرکت در دوره.
  3. شرکت در کلاس های آموزشی مارو کاملا مسلط میکنه؟ نخیر! اول از همه باید علاقه مند باشید. سپس باید وقت بگذارید. و نهایتا اینکه حتی اگر شخصی بصورت کاملا خصوصی باشما کار کند، شما نهایتا تا ۷۰-۸۰ درصد به نسخه پیچی مسلط میشید. تسلط بیشتر در محیط کار داروخانه به دست خواهد آمد.
  4. تسلط ۷۰% نیازمند چه اطلاعاتی است؟ علاوه بر یادگیری مقدمات ، تسلط بر داروشناسی شرط اصلی و رسیدن به تسلط بالا در نسخه پیچی است. هرچقدر شما بصورت اصولی داروشناسی رو یاد بگیرید همانقدر نسخه خوان مسلطی خواهید شد.
  5. یادگیری اصولی داروشناسی یعنی چی؟ یعنی تقویت دایره داروشناسی ( تعداد داروهای بیشتر). یادگیری دیکته داروها،دوز ها و اشکال مهم دارویی، نام های تجاری پر کاربرد ، داروهای گیاهی و مکمل ها [نمونه تمرین داروشناسی در پیج اینستاگرام داروشناسیکلیک کنید]
  6. بدون صرف هزینه بالا برای دوره ها و با کتاب و جزوه میشه نسخه پیچی یاد گرفت؟ بله براحتی شما با در اختیار داشتن اصول و مقدمات اولیه ، جزوه داروشناسی ، تکنیک های استفاده از داروشناسی ، نمونه نسخه پزشکی آموزشی جهت تمرین ، براحتی میتوانید با تمرین و تکرار و البته سپس کار در داروخانه مسلط شوید.
  7. حقوق تکنسین داروخانه چقدر است؟ حقوق تکنسین داروخانه بسته به میزان مهارت شما و داروخانه و شهر متفاوت است در اکثر داروخانه ها معمولا بصورت ساعتی برآورد می شود. بعنوان مثال حقوق شخصی که صرفا نسخه پیچی میکند با حقوق شخصی که در کنار نسخه پیچی قیمت زنی نیز انجام میدهد متفاوت است. ( در پیج اینستاگرام نظرات کاربران رو درباره حقوق نسخه خوان ببینید. کلیک کنید)
  8. ارائه دستور دارویی به بیمار در وظایف نسخه پیچ تجربی است؟ نسخه پیچ تجربی به کسی می گوییم که بصورت تجربی و با گذراندن دوره ای کوتاه به نسخه پیچی مسلط شده است. نسخه پیچ تجربی وظیفه ارائه دستور دارویی به بیمار را ندارد. ارائه هر گونه راهنمایی به بیمار در خصوص نحوه مصرف دار، تداخلات دارویی و سایر اطلاعات تخصصی در باره دارو بر عهده داروساز و مسئول فنی داروخانه و پزشک می باشد.

ویدئوی رایگان آموزشی کوتاه نسخه خوانی در داروخانه

اطلاعاتی در ارتباط با نسخه خوانی در داروخانه فوقا اشاره شد. شما میتوانید از طریق لینک زیر ویدئوی راهنمای ۳۰ دقیقه ای اصول نسخه خوانی داروخانه رو ببینید.

معرفی جزوات آموزشی نسخه خوانی

همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت جزوه های آموزشی تکنسین داروخانه به وبسایت زیر مراجعه نمایید . برای ورود بر روی اینجا و یا تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش نسخه خوانی,سایت نسخه خوانی,جزوه نسخه خوانی,کانال نسخه خوانی,چگونه نسخه خوان شوم

سخن پایانی

امیدوار هستیم که اطلاعات کوتاه و مختصری که درباره تکنسین داروخانه خدمت شما از سایت جزوه فا ارائه کردیم براتون مفید باشه.

مدیر سایت
۲۱ دی ۱۳۹۶
2939 بازدید